FAIR BALÍRNA

Stránky sociální firmy Fair Balírna s.r.o.
c_aje1000x300 ruce1000x300 zatisi1000x300

Náhradní plnění

Máte více než 25 zaměstnanců? Pak se Vás týká povinnost zaměstnat osoby se zdravotním postižením v minimálním počtu 4 % ze všech zaměstnanců. Povinný podíl zaměstnávání OZP je přitom vyžadován od státních i soukromých podniků a pokud jej nesplníte, hrozí vám pokuta až 1 milión korun.

Pokud nemůžete ve vlastní firmě zaměstnat osoby se zdravotním postižením, můžete odvést určitou částku do státního rozpočtu (2,5 průměrné mzdy za každou nezaměstnanou osobu se zdravotním postižením) nebo odebrat služby či výrobky v režimu náhradního plnění. Uvedené možnosti lze různě kombinovat.

Náhradní plnění se provádí způsoby, uvedenými v paragrafech 81 až 85 zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., v zásadě se jedná o odebrání výrobků či služeb od zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením – tedy například od nás.

VÝHODY NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ


Povinný podíl snadno a rychle
Žádné zbytečné výdaje a papírování
Sami si vybíráte, koho podpoříte
Získáte praktické služby nebo výrobky
Pomáháte lidem se zdravotním postižením

Využitím náhradního plnění podporujete zaměstnávání lidí se zdravotním postižením, kteří tak mají větší šanci získat zaměstnání, kde se mohou seberealizovat, zlepšit svou životní situaci a lépe se zapojit do společnosti.

Objednejte si služby nebo zboží od nás – získáte kvalitu a podpoříte smysluplné zaměstnání a konkrétní jednotlivce, kteří tak mohou vést důstojný život.